Opatření v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19

Od 16.3. z instrukcí arcibiskupství vyplývá, že není možné konat veřejné bohoslužby, a to ani v malém počtu.
Duchovní ovšem mohou vykonávat individuální duchovní péči a službu. Je možné, – bude-li to opravdu nutné – aby duchovní navštívil věřící v jejich domově a udělil například svátost pomazání nemocných nebo viatikum. V případě udílení svátostí nemocným jsem dostupný vždy na telefonu 605522841. Po telefonické domluvě nemocné v ohrožení života navštívím (ostatní nemocné až pominou daná opatření).
O nedělích i ve všední dny budu mši svatou sloužit jako obvykle (i s úmysly, které jsou v ohláškách), ale pouze soukromě na faře, bez účasti lidu. V neděli bude soukromě sloužena pouze jedna mše svatá, a to za farníky. Prosím farníky, aby zůstali doma, kostely necháme zavřené. Sledujte mši svatou v televizi nebo rozhlase.
V případě církevního pohřbu je možný pohřeb v kostele jen v úzkém rodinném kruhu, bez účasti ostatních věřících.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments